Apie mus

Nonna itališkai reiškia močiutė. Kodėl pasirinkome ją savo vilos veidu ir siela? Nes šiame gamtos ir ramybės prieglobstyje kuriame namų jaukumą, šeimos šventes ir visada laukiame svečių.

Esame Aušra ir Vygis, jau  27 metai kaip žengiam koja kojon kartu. Didžiausios vertybės mums šeima, meilė ir pagarba. Taip ir savo abi dukrytes Ievą ir Laurą auklėjam – gerbti ir mylėti! Mes labai mylim žmones, turim labai daug draugų, ir visada svajojome apie vietą, kur galėtume juos visus sukviesti ir švęsti visas šventes. Ir ši svajonė išsipildė – prieš 11 metų įsigijome sodybą. Šios sodybos vieta mums labai ypatinga, nes čia 1993 m. mes abu visai atsitiktinai susipažinome. 

Ieškodami sodybos aplankėme daugybę Lietuvos vietų, kur vis kažkas kliuvo, nepaliesdavo širdies gelmių… Kol išgirdome apie parduodamą sodybą toje vietoje, kurioje mes susipažinome – vien tai mus sujaudino! Nerimaudami važiavome jos apžiūrėti. Stovėdama kieme,  išgyvenau stebuklą, negaliu apsakyt to jausmo, bet supratau, kad visos kitos vietos, kurias žiūrėjome iki šiol, nesukėlė nieko panašaus….to jausmo viduje. Abu susižvalgėm ir pasakėm – ČIA!

Dabar mums tai yra geriausia vieta žemėje – čia vyksta patys gražiausi dalykai, čia renkasi mūsų draugai. 

Istoriškai ypatinga vieta

Mūsų namas yra šalia Mūro Strėvininkų piliakalnio ir Strėvos upės. Čia buvo gyvenvietė, kuri datuojama jau I tūstantmetyje. Visai šalia mūsų vyko garsusis Strėvos mūšis 1348 m. vasario 2 d. Nors tai buvo vienas skaudžiausių lietuvių karinių pralaimėjimų XIV amžiuje, tačiau nuostolių patyrė ir kryžiuočiai. Šio mūšio liudininke tapusi Strėvos pilis, atlaikiusi mūšį, šių dienų nebesulaukė.  Jos vietoje šiandien yra perkastas kalnas, ant kurio stovėjo žymioji pilis, ir sukonstruotas vandens krioklys.

Anot legendos, Bačkonyse gyveno stačiatikiai, kurie gamino bačkas į kurias buvo raugiami kopūstai ir eksportuojami net iki Peterburgo. Dėl šių bačkų gamybos, anot legendos, kaimas ir gavo Bačkų pavadinimą, vėliau buvo sulietuvintas ir tapo Bačkonys. 

Šventės

Šventes organizuojame patys – arba dviese su Vygiu arba keturiese, kai dukrytės padeda. Maistą visada gaminame tik patys, o vasarą visos daržovės, uogos ir vaisiai ant stalų keliauja tiesiai iš mūsų daržo, kuriame auginame viską natūraliai be jokių trąšų: tik vanduo, saulė ir mūsų dėmesys.

Mums labai labai smagu matyti žmonių šypsenas, žibančias akis ir jausti, kad jiems gera pas mus. Esame įsitikinę, kad norint produktyviai dirbti ir neperdegti, būtina gerai pailsėti. Ir visai nebūtina laukti šventės, gimtadienio ar ypatingos  progos – užtenka noro ir skambučio mums. Galite atvažiuoti pas mus arba mes atvyksime Jūsų (nors ir dviejų) pasiimti, kad ir paprastą savaitės dieną. Paimame tiesiai iš darbų, atsivežam pas mus, kur Jūsų laukia jauki vakarienė, iškūrenta pirtis arba lauko jacuzzi. Ryte po pusryčių grąžinam Jus į darbą, ir dar įdedam paruoštus pietus. Juk nuotykis, ką?

Kviečiame ir didesnes draugų kompanijas tiesiog susitikti pas mus ir šiltai bei jaukiai praleisti dieną, vakarą ar savaitgalį. O jei norisi, didelių švenčių su turtinga programa, puiku – darom! 

Didžiausia vertė – žmonių bendravimas ir artumas. Bendraukime ir būkime šiandien, negyvenkim laukimu, džiaukimės ir būkime laimingi, nes tik būdami laimingi galime dalintis laime, šypsenomis kurti šiltą ir jaukų pasaulį, kuriame norisi būti.